uniwersalny korek wlewu paliwa

Uniwersalny korek wlewu paliwa

uniwersalny korek wlewu paliwa

Korek wlewu paliwa jest małym elementem który znajduje się w każdym samochodzie z napędem na ropę lub benzynę. Znajduje on jednak zastosowanie również w innych urządzeniach spalinowych jak kosiarki czy wertykulatory. Zgubienie tego niewielkiego elementu może przysporzyć wielu problemów.

Korek wlewu paliwa do samochodu

W przypadku zgubienia oryginalnego korka wlewu paliwa od samochodu można tymczasowo zamienić go innym urządzeniem. Sprawdzi się do tego uniwersalny korek wlewu paliwa. Posiada on specjalny kształt, który pozwoli mu dopasować się do większości średnic otworów stosowanych przez producentów samochodów. Należy jednak pamiętać, że produkt ten może nie zapewniać szczelności na poziomie oryginalnego korka. W związku z tym powinien być wykorzystywany awaryjnie.

Korek wlewu z kluczykiem

Większość samochodów posiada specjalne zabezpieczenie przed kradzieżą paliwa. Uniwersalny korek wlewu paliwa z kluczykiem zapewni większą szczelność w porównaniu do podstawowej wersji. Dodatkowo uchroni przed dostępem osób trzecich do wlewu paliwa. Dzięki temu użytkownik chroniony jest przed kradzieżą paliwa i niepożądanymi ciałami obcymi.

Korek wlewu paliwa do kosiarki

Kosiarki spalinowe pozwalają na koszenie trawy w dużo trudniejszych warunkach od kosiarek elektrycznych. Wyróżniamy dwa rodzaje kosiarek. Pierwsze do cięcia trawy używają linki i są trzymane przez operatora na szelkach. Pozwalają one na koszenie nawet wysokiej trawy i chwastów w trudnym i nierównym terenie. Drugim typem są standardowe kosiarki na kołach. Przeznaczone są one do koszenia przydomowych trawników i miejskich równych terenów zielonych. W przypadku dużej powierzchni lepiej sprawdzają się kosiarki spalinowe. Do ich zasilania nie potrzeba energii elektrycznej. W związku z tym, użytkownik nie jest narażony na porażenie prądem. Dodatkowo nie musi ciągnąć za sobą długiego przewodu. W trudnym terenie łatwo jest jednak o zgubienie korka paliwa podczas dolewania paliwa. Warto wtedy mieć pod ręką uniwersalny korek wlewu paliwa.

Related Post