pasta uszczelniająca do wydechu

Zastosowanie pasty uszczelniającej do wydechu

pasta uszczelniająca do wydechu

Pasta do uszczelniania wydechu jest bardzo przydatnym produktem w wielu sytuacjach. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat jej stosowania.

Czym jest pasta uszczelniająca?

Pasta uszczelniająca jest produktem, który się używa do dodatkowego uszczelnienia. Dotyczy połączeń pomiędzy poszczególnymi elementami wydechu. Pastę można stosować zarówno w przypadku używanych części wydechu, jak i nowych. Jest ona termoutwardzalna i pod wpływem wysokiej temperatury twardnieje. Dlatego jeśli planuje się usunięcie pasty to wystarczy ją rozkruszyć. Natomiast nakładanie pasty zależne jest w dużej mierze od konkretnego łączenia.

Łączenie elementów z uszczelką

Pasta do uszczelniania wydechu z powodzeniem może być zastosowana w przypadku łączenia elementów, pomiędzy którymi znajduje się uszczelka. W tej sytuacji należy jedynie posmarować obie części uszczelki pastą. Jednak warto zwrócić szczególną uwagę, aby nadmiar pasty nie dostał się do wnętrza rury, ponieważ może to spowodować niedrożność tłumika. Najlepszym sposobem nakładania pasty w tym przypadku będzie trzymanie się blisko krawędzi, ponieważ pasta i tak się rozprowadzi podczas dociskania.

Łączenie elementów z pierścieniem uszczelniającym

Pastę do uszczelniania wydechu można również używać w celu uszczelnienia elementów, pomiędzy którymi znajduje się pierścień uszczelniający. Nakładanie pasty w tym przypadku jest podobne do łączenia elementów, pomiędzy którymi umieszczona jest uszczelka. W miejscu osadzenia pierścienia powinno się nanieść niewielką ilość pasty. Pastą powinien być również posmarowany sam pierścień, jednak warto pamiętać, aby nie używać zbyt dużych ilości tego produktu.

Łączenie dwóch rur

Z wykorzystaniem pasty uszczelniającej mogą być również wykonane połączenia dwóch rur, z których jedna wchodzi w drugą. W tym przypadku warto zwrócić szczególną uwagę, aby nadmiar pasty nie dostał się do wydechu. Najlepszym sposobem będzie posmarowanie pastą jedynie cieńszej rury, ponieważ wtedy nadmiar pasty pozostanie na zewnątrz.

Related Post